Yazı-Yorum

Kitaplar

AŞK SENİNLE GÜZEL | HÜSEYİN GÖKÇE

''Aşk Seninle Güzel'' Türkiye ve Almanyada ki raflarda yerini aldı.

22 Haziran 2018

Saklı Bahçeler Haritası | Nermin Yıldırım

Kitap Rıdvan'ın masasına gizlice bırakılan mektuplar ile başlıyor. Suad ve Behiye 1930'larda İstanbul'da yaşayan dönemin kalburüstü ailelerinden birinin kızları.

18 Haziran 2018

URSULA K. LE GUİN | MÜLKSÜZLER

Ursula’yı ilk tanımam onun röpartajı ile oldu .Bu bilge yüzlü ,aydınlık ışıl ışıl bakan gözlere sahip kadında neydi bu kadar çekici olan?

18 Haziran 2018

Yüzün antropolojisi

‘Yüz Üzerine’de çok yönlü yaklaşımlarla yüzün antropolojisine dalıyor; mitoloji ve duygu hazinemizi saklayan, maskelediği kadar açığa vuran bu parçamızın varoluşun anlam kazanmasındaki değeri tartışmaya açıyor.

13 Haziran 2018

Bir adam, bir kadın, bir köpek

Bir adam, bir kadın ve bir köpek ekseninde dönen, bazen güldürüp bazen hüzünlendiren hikâyesiyle ‘Jules’, sevgiye, sadakate, fedakârlığa adanmış; birbirimizi ve kendimizi nasıl gördüğümüze dair sevimli bir roman.

13 Haziran 2018

100 soruda Oğuz Atay

'Tutunamayanlar’, ‘Tehlikeli Oyunlar’ ve ‘Oyunlarla Yaşayanlar’ gibi eserleriyle ölümsüzleşen Oğuz Atay’la tanışmak ya da daha yakından tanımak için...

4 Haziran 2018

Agatha Christie hayranlarına müjde!

Polisiye edebiyatın kraliçesi Agatha Christie’nin Türkiye’de hiç yayımlanmamış romanı 'Örümcek Ağı', Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.

4 Haziran 2018

Javier Marias | Acı Bir Başlangıç Bu

Javier Marias, ‘Acı Bir Başlangıç Bu’da Franco diktatörlüğünün bitip yeni bir dönemin başladığı yıllarda İspanya toplumsal hayatından renkli ve hüzünlü bir kesit sergiliyor. Marias’ın, son döneminde kaleme aldığı roman bir ustalık ürünü.

4 Haziran 2018

HADİ GÜLÜMSE | BELGİN BIYIKOĞLU

Belgin Bıyıkoğlu’nun ilk öykü kitabı ‘Hadi Gülümse’ eski bahçelerin tüm renklerinin içinden, hiçbir zaman unutulmayan bir geçmişe bakıp hatırlamayı seçiyor.

3 Haziran 2018

SÜLEYMAN BERÇ HACİL | RUANDA KIRSALI

Süleyman Berç Hacil’in ilk şiir kitabı satışta...

2 Haziran 2018

Michael Finkel'den 'Ormandaki Yabancı'

Yirmi yaşında evden kaçıp yirmi yedi yıl boyunca ormanda yaşayan, ihtiyaçlarını hırsızlık yaparak karşılayan ve sonunda tutuklanan Christopher Knight’ın hayat hikâyesi

30 Mayıs 2018

BU SU HİÇ DURMAZ | BÜLENT ORTAÇGİL

Şarkıcı ve söz yazarı Bülent Ortaçgil’in hayatı kitap oldu. Mahmut Çınar’ın kaleme aldığı Bu Su Hiç Durmaz kitabı İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı

24 Mayıs 2018

JALE SANCAK | UYANAN GÜZEL

Uyanan Güzel bütün olumsuzluklara rağmen sevgiye inananların, dünyayı yaşanılır bir yer haline getirmek için çabalayanların ete kemiğe büründüğü sımsıcak, umut dolu bir roman.

21 Mayıs 2018

Türk ve Dünya Edebiyatından 8 Muazzam Roman

İnsanı düşünmeye ve sorgulamaya yönlendiren zekice inşa edilmiş kurgularıyla Türk ve Dünya edebiyatından her insanın okuması gereken 8 Roman

21 Mayıs 2018

FASA FİSO | TEOMAN

Hayatına dair hikayelerin ve bugüne kadar verdiği röportajlardan alıntıların yer aldığı 'Fasa Fiso' adlı kitabını çıkardı.

20 Mayıs 2018

Cüneyt özdemir | Günebakan-Yaz Güneşinde Kurutulmuş Kelimeler

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in Günebakan-Yaz Güneşinde Kurutulmuş Kelimeler adlı deneme kitabı Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı.

20 Mayıs 2018

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Sizin için seçtiklerimiz.

20 Mayıs 2018